XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 22 września 2024 roku

1. Modlitwą i materialnie pragniemy wesprzeć ofiary tegorocznej powodzi w Polsce południowej. Dzisiaj zbiórka do puszek na powodzian.
  2. W piątek w parafii gościliśmy komisję z Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej z racji zbliżającej się wizytacji. Sprawy duszpasterskie, gospodarcze i finansowe.
  3. ,,Bóg zapłać” p. Barbarze Jarema za wszelkie dobro dla plebanii.
  4. ,,Bóg zapłać” za wykonane w środę prace przy kościele …
  5. W przyszłą niedzielę na godz. 1100 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania i ich Rodziców. Po Mszy św. będzie spotkanie dla Rodziców i Młodzieży.
  6. W tygodniu zakończone zostały prace przy głównych schodach plebanii. We wtorek z dźwigu zaimpregnowano i zakonserwowano drewnianą kratownicę zabezpieczającą największy witraż w kościele nad głównym wejściem i metalowe parapety (czas był wielki). ,,Bóg zapłać”p. Jolancie i Piotrowi Serkowskim z Dzierżążna za zakup farby i sfinansowanie prac (łuk świątyni, kratownica i 3 filary). ,,Bóg zapłać” p. Józefowi Płotce za sfinansowanie i zorganizowanie dźwigu z koszem (prace na wysokości 14 metrów, dwa dni). ,,Bóg zapłać” Radnemu p. Stefanowi Jażdżewskiemu za wykonane prace, a Parafiance za krzewy bukszpanu. Również podziękowania dla p. Jacka i Dominika Karczweskich za pomoc dla Parafii. W tygodniu wymalowana została zakrystia i pomieszczenie obok. Zakupiono i założono nowe lampy w zakrystii (6 zestawów), zakupiono farbę do zakrystii i pomieszczenia sąsiadującego. Ocieplony został sufit nad zakrystią. Teraz potrzebne są środki, aby spłacić materiał i robociznę. Kto chce i możę to prośba, by składać ofiary na konto parafialne z dopiskiem: ,,Fundusz remontowy”. Polecamy to niezawodnej ofiarności Parafian i Wiernych.
  7. ,,Bóg zapłać” za ofiary duchowe i materialne na rzecz naszej Parafii, również na konto Parafii. Konto Parafii: 36 1020 1909 0000 3302 0174 6767.
  8. Biuro parafialne czynne w środę i piątek po Mszy św. o godz. 1700.

Parafianom Gościm życzymy dobrej niedzieli i tygodnia !