IV NIEDZIELA WIELKANOCNA Niedziela Dobrego Pasterza 21 kwietnia 2024 roku

1. Od 21 – 27 kwietnia Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w K-le. Módlmy się o powołania kapłańskie, zakonne misyjne i do instytutów świeckich.
  2. W miniony wtorek Mszę świętą w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej odprawił ks. Bp Arkadiusz. Na terenie Szkoły w Dzierżążnie został posadzony Dąb Pamięci przedwojennego kierownika szkoły por. Stanisława Szarmacha. Była to piękna religijno – patriotyczna uroczystość. ,,Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomogli w jej organizacji. Gratulacje dla dzieci i młodzieży za piękny występ.
  3. We wtorek św. Wojciecha, Bpa i Męczennika. Głównego partona Polski. W Borowie Msza św. o godz. 1700. Nie ma Mszy św. rano.
  4. Suma odpustowa ku czci św. Wojciecha w Kartuzach we wtorek o g. 1700.
  5. W czwartek św. Marka Ewangelisty. Msza św. o 800. Modlimy się o urodzaje.
  6. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek po Mszy św. o godz. 1700.
  7. Spotkani z dziećmi komunijnymi w środę o godz. 1715. Msza św. w środę o 1630. W zakrystii kościoła można otrzymać numer telefonu do pani krawcowej.
  8. Niestety nikt nie sprzątał kościoła z ulic: Cicha, Polna i Rzemieślnicza. Na piątek do sprzątania kościoła po Mszy św. o g. 1700 prosimy Wierny z ul. Błękitnej Armii.
  9. Zapowiedzi przemałżeńskie:
                                                Mateusz Smętoch, kawaler, Par. Tuchlino
                                       Karolina Mehring, panna. Par. Borowo (II)
  10. ,,Bóg zapłać” p. Ewie Jereczek za opiekę nad wolontariuszami kwestującymi w ubiegła niedzielę na Hospicjum w Kartuzach. Zostali poczęstowani kawą, herbatą, kanapkami i ciastem.
  11. W sobotę po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych.
  12. ,,Bóg zapłać”za ofiary duchowe i materialne na rzecz naszej Parafii, również na konto. Konto Parafii: 36 1020 1909 0000 3302 0174 6767. Potrzebne są środki na sfinansowanie inwestycji: obłożenie granitem bocznego wejścia – schodów do kościoła. Ma to być zrealizowane do końca maja. Następnie odnowienie drzwi głównych, drzwi do kaplicy przedpogrzebowej i drzwi bocznych  (2 x) w naszej świątyni. Polecamy to niezawodnej ofiarności Wiernych. Ofiary można składać: na konto parafialne, w biurze parafialntm lub w kopertach z dopiskiem ,,wejście do kościoła”.
  13. Bardzo proszę o kontakt, panów stolarzy – temat: zakończenie prac na chórze: bariery zabezpieczające.
  14. Trwa peregrynacja ikony M B N Pomocy. W Sali im. ks. Witolda wyłożone są listy: Borowo, Dzierżążno II, a takżę lista dodatkowa dla tych, którzy chcieliby gościć Maryję w ikonie MBNP. Adres i telefon, by można było ustalić termin. Wierni wyrażają zgodę na jednorazowe przetwarzanie ich danych przez Parafię. Od przyszłej niedzieli peregrynacja: Borowo ul. Długa od p. M. i K. Elgert, Dzierżążno: ul Jana Pawła II od panów: M. i W. Kąkol. Ikony odbiorą delegacje podczas Mszy św. o godz. 1100.

Niech Dobry Pasterz chroni nas i prowadzi !