III NIEDZIELA WIELKANOCNA 14 kwietnia 2024 roku

1. Od 14 – 20 kwietnia przeżywamy w Polsce Tydzień Biblijny
  2. We wtorek 16 kwietnia uroczystość i wspomnienie przedwojennego kierownika szkoły w Dzierżążnie por. Stanisława Szarmacha. O godz. 1000 Msza święta w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Celebruje ks. Bp. Arkadiusz – zapraszamy. O godz. 1100 – wystawa poświęcona pamięci kier. Stanisława Szarmacha połączona z programem artystycznym. O 1200 posadzenie Dębu Pamięci na terenie szkoły z towarzyszeniem Orkiestry Straży Granicznej. Zaprasza Dyrekcja Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie mgr Małgorzata Wnuk Lipińska.
  3. Biuro parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 1700.
  4. Spotkanie z dziećmi do I Komunii Świętej w czwartek o godz. 1700.
  5. Do sprzątania kościoła prosimy Wiernych w piątek po Mszy św. o godz. 1700 z Borowa ulice: Cicha, Polna i Rzemieślnicza.
  6. Dzisiaj w Kartuzach Festyn Rodzinny na rzecz Kartuskiego Hospicjum. Szczegółowy program wywieszony w kruchtach kościoła. Dzisiaj jak co roku zbiórka do puszek (gościmy Wolontariuszy) na działaność Kartuskiego Hospicjum.
  7. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
                                         Mateusz Smętoch, kawaler, Par. Tuchlino
                                         Karolina Mehring, panna, Par. Borowo (I)
  8. ,,Bóg zapłać” za ofiary duchowe i materialne na rzecz naszej Parafii, również na konto. Konto Parafii: 36 1020 1909 0000 3302 0174 6767. Potrzebne środki na sfinansowanie inwestycji – obłożęnie granitem bocznego wejścia – schodów do kościoła. Ma być zrealizowane do końca maja. Następnie odnowienie 3 drzwi w naszej świątyni. Na konto parafialne, w biurze parafialnym lub w ofiarach z dopiskiem ,,wejście do kościoła”.
  9. Proszę o kontakt, panów stolarzy – temat: zakończenie prac na chórze – barierki zabezpieczające.
  10. Na parafialnej stronie inter. parafiaborowo.pl zdjęcia z Triduum Paschalnego .Patrz aktualności ,,Bóg zapłać” p. Kościelnemu Edmundowi i Ekipie Pań i Panów związane z rozebraniem Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  11. Peregrynacja ikony M B N Pomocy w Parafii. W Sali ks. Witolda wyłożone są listy: Borowo, Dzierżążni II. A także lista dodatkowa dla tych, którzy chcieli by gościć Maryję. Adres i telefon, by można było ustalić termin. Wierni wyrażąją zgodę na jednorazowe przetwarzanie ich danych przez Parafię.

Niech Zmartwychwstały Pan umacnia nas i obdarza swoim miłosierdziem!