Parafia została utworzona dekretem biskupa chełmińskiego Mariana Przykuckiego z mocą obowiązującą od dnia 10 stycznia 1982 r. W roku 1985 rozpoczęto budowę kościoła; kamień węgielny poświęcono 22 listopada 1987 r. 19 listopada 1994 r. poświęcenia kościoła dokonał biskup Jan Bernard Szlaga.
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 03 września 2023
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 03 września 2023

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 03 września 2023

 1. Skończyły się wakacje. Czas wrócić z nowym zapasem sił do obowiązków …
 2. Jutro o godz. 930 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
 3. Jutro o godz. 1300 pogrzeb naszego Parafianina, fundatora ziemi pod kościół, kaplicę i plebanię, śp. Zygmunta Lemańczyka. ,,Wieczny odpoczynek…”.
 4. W poniedziałek został rozładowany Tir z Niemiec, z Lubeki z elementami organów. Było 22 panów. Trzeba było wynieść 2 tys. piszczałek, szafy organowe, itp. ,,Bóg zapłać” naszej Pani Sołtys i za ,,sztaplarkę” – Panu Józefowi Płotce.
 5. W czwartek po Mszy św. o godz. 1700 Panie i Panowie z Parafii posprzątali solidnie kościół. ,,Bóg zapłać”.
 6. Msze św. w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700, we wtorek i czwartek o 800, w sobotę o godz. 1800 z formularza niedzielnego. W sobotę o godz. 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. 
 7. Kolekta przyszłej niedzieli na cele gospodarcze (spłata energii)
 8. Biuro parafialne czynne w środę i piątek po Mszy św. wieczornej.
 9. W przyszłą niedzielę w Sianowie o godz. 1130 Suma odpustowa – Narodzenie Najświętsze Maryi Panny, Królowej Kaszub.
 10. Dzisiaj w Borkowie ,,Festyn Rodzinny”, Borkowo ul. Kartuska 10, plac przy Biedronce. Rodzinne grilowanie godz. 1500, koncert zespołu Fischer i przeróżne Atrakcje. Szczegóły – plakat przy wejściu głównym do świątyni.
 11. Spotkanie organizacyjne z Rodzicami i Dziećmi do I Komunii św. w niedzielę 17 września o godz. 1100
 12. Informacje o organach (patrz obok >)

Parafianom Gościom Turystom życzymy dobrej niedzieli i tygodnia