Parafia została utworzona dekretem biskupa chełmińskiego Mariana Przykuckiego z mocą obowiązującą od dnia 10 stycznia 1982 r. W roku 1985 rozpoczęto budowę kościoła; kamień węgielny poświęcono 22 listopada 1987 r. 19 listopada 1994 r. poświęcenia kościoła dokonał biskup Jan Bernard Szlaga.
XI NIEDZIELA ZWYKŁA 16 czerwca 2024 roku
XI NIEDZIELA ZWYKŁA 16 czerwca 2024 roku

XI NIEDZIELA ZWYKŁA 16 czerwca 2024 roku

 1. Miesiąc czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 2. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i piątek po Mszy św. o godz. 1700.
 3. ,,Bóg zapłać” Wiernym z Mezowa za solidne posprzątanie w piątek kościoła.
 4. We wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 800 rano, tylko o godz. 1700.
 5. We wtorek na godz. 1730 zapraszamy Parafian: młodzież i dorosłych z grabelkami, haczkami itp. Może udałoby się uporządkować otoczenie kościoła. Warunkiem jest nasza obecność. po pracy kawa i ciasto w Sali im. ks. W. Bieruta.
 6. W środę od godz. 1615 – 1700 spowiedź św. na zakończenie roku szkolnego.
 7. W środę po mszy św. o godz. 1700 spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.
 8. W Parafii trwa peregrynacja ikony Matki Boskiej Nieustającej Pomocy … Kto chciałby zabrać ikonę Matki Boskiej w ramach peregrynacji – zakrystia. 
 9. ,,Bóg zapłać” za ofiary duchowe i materialne na rzecz naszej Parafii, również na konto Parafii. Konto Parafii: 36 1020 1909 0000 3302 0174 6767.
 10. ,,Bóg zapłać” za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na cele gospodarcze …
 11. Do spłaty obłożonego granitem wejścia bocznego do naszej świętyni pozostało 8 tys. 700 zł. Ofiary można składać: na konto parafialne, w biurze lub w kopertach. Trwają też prace w przygotowaniu barierek na chór kościoła.
 12. Dzisiaj miała być zbiórka na ratunek Szymonkowi. Wspomogła operację serca duża fundacja. Środków pieniężnych jest wystarczająco dużo. Jutro dziecko będzie operowane w Genewie. Rodzina dziękuje Wiernym za chęć pomocy i bardzo prosi o modlitwę w intencji małego Szymonka.
 13. Niedawno miał miejsce pożar w Dzierżążnie. Poszkodowani to rodziny emerytów. Szkody wyrządzone przez żywioł są duże . W przyszłą niedzielę zbiórka. do puszek na ten cel. Zbiórkę przeprowadzi Parafialna Grupa Charytatywna.
 14. W dniach 13 – 14 lipca XXXIII Pielgrzymka do Częstochowy Rodziny Radia Maryja. Kontakt: Biuro R. Maryja, Kartuzy, Par. Św. Kazimierza i tablice ogł.
 15. WSD w Pelplinie zaprasza młodych mężczyzn w tym tegorocznych maturzystów, którzy chcieliby jako kapłani służyć Bogu. Szczegóły plakat, str. Dziec.
 16. Chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy z Rodzicem do zakrystii po Mszy św. w najbliższym czasie…

Parafianom Gościom Turystom życzymy dobrej niedzieli i  tygodnia