Parafia została utworzona dekretem biskupa chełmińskiego Mariana Przykuckiego z mocą obowiązującą od dnia 10 stycznia 1982 r. W roku 1985 rozpoczęto budowę kościoła; kamień węgielny poświęcono 22 listopada 1987 r. 19 listopada 1994 r. poświęcenia kościoła dokonał biskup Jan Bernard Szlaga.
X NIEDZIELA ZWYKŁA 9 czerwca 2024 roku
X NIEDZIELA ZWYKŁA 9 czerwca 2024 roku

X NIEDZIELA ZWYKŁA 9 czerwca 2024 roku

 1. W miesiącu czerwcu poświęconemu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podejmijmy aktualne intencje Kościoła w świecie, w Polsce, Diecezji i Parafii. 
 2. We wtorek odbył się pogrzeb śp. Marii Grzenia z Borowa z ul. Długiej ,,Dobry Jezu…”.
 3. Biuro parafialne czynne w środę i piątek po Mszy św. o godz.1700
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Nowy numer ,,Pielgrzyma”.
 5. W czwartek po Mszy św. o godz. 800 rano Nabożeństwo Fatimskie.
 6. W piątek prosimy Wiernych z Mezowa, którzy przynależą do naszej Parafii, do sprzątania kościoła po Mszy św. o godz. 1700.
 7. W Parafii trwa peregrynacja ikony Marki Boskiej Nieustającej Pomocy… Kto chciałby zabrać ikonę Matki Boskiej w ramach peregrynacjii – zakrystia.
 8. ,,Bóg zapłać” za ofiary duchowe i materialne na rzecz naszej Parafii, również na konto Parafii. Konto Parafii: 36 1020 1909 0000 3302 0174 6767 ,,Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary na cele gospodarcze …
 9. Do spłaty obłożonego granitem wejścia bocznego do naszej świątyni pozostało 11 tys. 400 zł. Ofiary można składać: na konto parafialne, w biurze lub w kopertach. Trwają też prace w przygotowaniu barierek na chór kościoła.
 10. ,,Bóg zapłać” za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary z racji Dnia Dziękczynienia na kościół Opatrzności Bożęj w Warszawie.
 11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dziecku – operacja …
 12. WSD w Pelplinie zaprasza młodych mężczyzn w tym tegorocznych maturzystów, którzy chcieliby jako kapłani służyć Bogu. Szczegóły plakat, str. Diec.
 13. Chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu jako ministranci zapraszamy z Rodzicem do zakrystii po Mszy św. dzisiaj lub w tygodniu.
 14. ,,Bóg zapłać” za udział i pomoc w Oktawie Bożego Ciała. Dziewczynkom sypiącym kwiatki, dziewczętom opiekującym się nimi Mamusiom, Dzieciom Komunijnym, Paniom i Panom niosącym chorągwie i baldachim p. Stefanowi, Ministrantom, Lektorom, Szafarzom Nadzwyczajnym Komunii Świętej, Matkom i Ojcom Różąńcowym, P. Kościelnemu z Małżonką.

Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i tygodnia