Parafia została utworzona dekretem biskupa chełmińskiego Mariana Przykuckiego z mocą obowiązującą od dnia 10 stycznia 1982 r. W roku 1985 rozpoczęto budowę kościoła; kamień węgielny poświęcono 22 listopada 1987 r. 19 listopada 1994 r. poświęcenia kościoła dokonał biskup Jan Bernard Szlaga.
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 12 maja 2024 roku
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 12 maja 2024 roku

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 12 maja 2024 roku

 1. Trwa miesiąc maj. Zawierzmy Maryi ten piękny czas. Zapraszamy na majowe do kościoła i zachęcamy do udziału w nabożeństwach przy kapliczkach… 
 2. Od 13 do 18 maja trwają w Kościele ,,Dni modlitw o Ducha Świętego”.
 3. ,,Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary, na nasze WSD w Pelpline.
 4. Dzisiaj w Parafii uroczystość I Komunii Świętej o godz. 1100.
 5. Od poniedziałku do piątku Msze św. o godz. 1700(Niebę Mszy św. rano).
 6. Jutro w Ostrzycach o godz. 1100 odpust ku czci Matki Boskiej Fatimskiej.
 7. Biuro parafialne czynne w środę i czwartek po Mszy św. o g. 1700
 8. We wtorek i środę Organomistrz i drugi pan pracowali przy organach. Instrument został podstrojony i wyregulowany. Tylko grać! ,,Bóg zapłać” P. Klejna z Borowa za nocleg.
 9. Może znajdzie się Dobrodziej – Fundator Krzyża. Nasza Wspólnota przeżywać będzie Misje Święte. Takim znakiem i pamiątką Misji byłby Krzyż Misyjny.
 10. Do spłaty obłożonego granitem wejścia bocznego do naszej świątyni pozostało 25 tys. zł. Ofiary można składać: na konto parafialne, w biurze lub w kopertach. W tygodniu zamontowana została poręcz.
 11. Kolekta przyszłej niedzieli na cele gospodarcze – na spłatę schodów do k-ła.
 12. ,,Bóg zapłać” za ofiary duchowe i materialne na rzecz naszej Parafii, rówież na konto parafialne. Konto Parafii: 36 1020 1909 0000 3302 0174 6767.
 13. Zapraszamy dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej w przyszłą niedzielę na Msze św. o godz. 1100. Razem z dziećmi dziękować będziemy za dar Eucharystii. (Dzieci przychodą odświętnie ubrane).
 14. Trwa peregrynacja ikony Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Parafii w Borowie i w Dzierżążnie. W Sali im. ks. Witolda Bieruta wyłożona jest lista dodatkowa dla tych, którzy chcieliby gościć Maryję. Wierni wyrażają zgodę na jednorazowe przetwarzanie ich danych przez Parafię.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia !