VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 5 maja 2024 roku

1. Trwa miesiąc maj. Zawierzmy Maryi ten piękny czas. Zapraszamy na majowe do kościoła i zachęcamy do udziału w nabożeństwach przy kapliczkach, krzyżach i w naszych domach.
  2. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Henryka Kwidzińskiego lat 70, z Dzierżążna z ul. Szpitalnej. ,,Wieczny odpoczynek”.
  3. Jutro, we wtorek i środę modlimy się o urodzaje, za kraje głodujące, o uświęcenia pracy ludzkiej – dawne Dni Krzyżowe. Procesje do krzyża o godz. 1625.
  4. W środę uroczystość św. Stanisława, Bpa i Męczennika, gł. Patrona Polski
  5. Od poniedziałku do piątku Msze św. o godz. 1630 ! (Nie będzie rano)
  6. ,,Bóg zapłać” za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na ubezpieczenie kościoła, plebanii i od odpowiedzialności cywilnej.
  7. Spotkania z dziećmi do I Komunii Świętej poniedziełek, wtorek, środa i czwartek o godz. 1715.
  8. Spowiedź św. dla Dzieci Komunijnych, Rodziców, Chrzestnych, Gości, Wiernych w sobotę od godz. 900.
  9. W piątek na godz. 1700 do sprzątania kościoła i otoczenia świątyni, prosimy Rodziców lub z Rodziny Dzieci Komunijnych. Jeden przedstawiciel Dziecka. Prośba, by była to osoba dorosła.
  10. W przyszłą niedzielę w Parafii uroczystość I Komunii Świętej o godz. 1100. Liczymy się ze zmianą, jeżeli chodzi o parkowanie samochodów i miejsca w Kościele dla Rodzin Dzieci Komunijnych.
  11. Obłożone zostało granitem, norweskim – boczne wejście do naszej świątyni. Podstopie i parapety zostały wyszlifowane a stopnie i podest są anrypoślizgowe. Na powrót zamontowana zostanie poręcz ,,Bóg zapłać” za złożone dotąd ofiary. Do spłaty pozostało 30 tys. zł. Ofiary można składać: na konto parafialne, w biurze lub w kopertach …
  12. ,,Bóg zapłać” za ofiary duchowe i materialne na rzecz naszej Parafii, również na konto parafialne. Konto Parafii: 36 1020 1909 0000 3302 0174 6767.
  13. Biuro parafialne czynne w piątek po Mszy św. o godz. 1630.
  14. Trwa peregrynacja ikony Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Parafii. Od ubiegłej niedzieli: Borowo ul. Długa i Dzierżążno, ul. Jana Pawła II … W Sali im. ks. Witolda Bieruta wyłożona jest lista dodatkowa dla tych, którzy chcieliby gościć Maryję, a z różych przyczyn tego nie uczynili. Wierni wyrażają zgodę na jednorazowe przetwarzanie ich danych przez Parafię.

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia !