Parafia została utworzona dekretem biskupa chełmińskiego Mariana Przykuckiego z mocą obowiązującą od dnia 10 stycznia 1982 r. W roku 1985 rozpoczęto budowę kościoła; kamień węgielny poświęcono 22 listopada 1987 r. 19 listopada 1994 r. poświęcenia kościoła dokonał biskup Jan Bernard Szlaga.
V NIEDZIELA WIELKANOCNA 28 kwietnia 2024 roku
V NIEDZIELA WIELKANOCNA 28 kwietnia 2024 roku

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 28 kwietnia 2024 roku

 1. Jutro Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej (w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau – Niemcy).
 2. ,,Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary na ubezpieczenie kościoła, plebanii oraz odpowiedzielności cywilnej.
 3. Spotkanie z dziećmi komunijnymi jutro o godz. 1715. Msza św. o godz. 1630
 4. W środę rozpoczyna się miesiąc maryjny – maj. Zawierzmy Maryi ten czas. Zatroszczmy się o przydrożne kapliczki i krzyże, święte znaki naszej wiary.
 5. W I czwartek odwiedzimy chorych od godz. 900 (w piątek uroczystość NMP).
 6. W I czwartek okazja do spowiedzi św. od 1630 – 1700 i Msza św. o 1700.
 7. W I piątek – Uroczystość N M P Królowej Polski. Msze św. jak w niedziele: 800  930  i  1100Na Jasnej Górze i w parafiach odnowienie Milenijnego Aktu Oddania Polski. W piątek dyspensa od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę wspomnienie św. Floriana, męczennika, Patrona Strażaków. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy narażają życie, ratując życie i dobytek.
 9. ,,Bóg zapłać” za posprzątanie kościoła Wiernym z ul. Błękitnej Armii.
 10. W czwartek i piątek trwały prace murarskie i kamieniarskie: obłożenie granitem norweskim schodów: boczne wejście do kościoła (jeszcze nie skończone). Potrzeba 34 tys. zł. do spłaty inwestycji. Ofiary można składać: na konto parafialne, w biurze lub w kopertach (wejście boczne).
 11. ,,Bóg zapłać” za ofiary duchowe i materialne na rzecz naszej Parafii, również na konto parafialne. Konto Parafii: 36 1020 1909 0000 3302 0174 6767.
 12. Pamiętajmy o wywieszeniu biało-czerwonej: 2 – go Dzień Flagi RP, 3 Maja.
 13. Dyrekcja Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie oraz Wykonawcy, zapraszają na Koncert Pieśni Patriotycznych z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w piątek 3 maja na godz. 1700 do szkoły w Dzierżążnie.
 14. Biuro parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 1700.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Nowy ,,Pielgrzym”.
 16. Kartuskie Centrum Caritas, dziękuje za ofiary w ramach akcji ,,Pola Nadziei”.
 17. Trwa peregrynacja ikony M B N Pomocy. W Sali im. ks. Witolda Bieruta wyłożona jest lista dodatkowa dla tych, którzy chcieliby gościć Maryję w ikonie. Wierni wyrażąją zgodę na jednorazowe przetwarzanie ich danych przez Parafię. Od dzisiejszej niedzieli peregrynacja: Borowo ul. Długa od p. M. i K. Elgert, Dzierżążno ul. Jana Pawła II od panów: M. i W. Kąkol. Ikony odbiorą delegacje dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 1100

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia !