Parafia została utworzona dekretem biskupa chełmińskiego Mariana Przykuckiego z mocą obowiązującą od dnia 10 stycznia 1982 r. W roku 1985 rozpoczęto budowę kościoła; kamień węgielny poświęcono 22 listopada 1987 r. 19 listopada 1994 r. poświęcenia kościoła dokonał biskup Jan Bernard Szlaga.
V NIEDZIELA WIELKANOCNA 15 maja 2022 roku
V NIEDZIELA WIELKANOCNA 15 maja 2022 roku

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 15 maja 2022 roku

  1. W miesiącu maju polecajmy Bogu nasze intencje za wstawiennictwem Maryi.
  2. W biegłą niedzielę w naszej Parafii 41 dzieci po raz pierwszy przystąpiło do Stołu Pańskiego. We wtorek byliśmy z dziećmi w Sianowie u naszej Królowej. Wszystkim, za pomoc w przygotowaniu i przebiegu Uroczystości Komunijnej i Białego Tygodnia i za wszelkie dobro ,,Bóg zapłać” !
  3. ,,Bóg zapłać” za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na cele gospodarcze…
  4. Dziesiaj I rocznica Komunii Świętej o godz. 1100.
  5. Jutro święto Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. W tych trudnych czasach zawierzmy skutecznemu orędownictwu św. Andrzeja naszą Ojczyznę. Módlmy się o wolność od wszelkiego zniewolenia…
  6. Dzisiaj zbiórka na Hospicjum w Kartuzach ,,Żonkil”…
  7. Jeżeli chcemy łączyć się na modlitwie w naszej świątyni, to należy na kanale You Tube wpisać: Parafia Borowo pw. Chrystusa Króla Wszechświata, wówczas transmisja pojawi się na pierwszym miejscu, lub na stronie głównej: parafiaborowo – transmisja na żywo. Prosimy o zasubskrybowanie parafialnego kanału.
  8. W minionym tygodniu zostały zakończone prace remontowe sali-biblioteki, króra będzie nosiła imię ks. kanonika Witolda Bieruta. Ma to być miejsce spotkań duszpasterskich, gdzie będzie można napić się kawy czy herbaty… Trzeba jeszcze będzie ją wyposażyć. Bardzo prosimy w sobotę na godz. 900 do pomocy (prace porządkowe, przeniesienie części księgozbioru z piwnicy do salki itd.). Prośba o przyniesienie sprzętu do sprzątania. Pomoc panów mile widziana.
  9. Konto Parafii: 36 1020 1909 0000 3302 0174 6767. z dopiskiem: ,,Na nagłośnienie”. Do spłaty nagłośnienia zoatało 23 tys. 600 zł. 
  10. Biuro parafialne czynne codziennie oprócz wtorku i soboty po Mszy św. wieczornej.

Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia !