Parafia została utworzona dekretem biskupa chełmińskiego Mariana Przykuckiego z mocą obowiązującą od dnia 10 stycznia 1982 r. W roku 1985 rozpoczęto budowę kościoła; kamień węgielny poświęcono 22 listopada 1987 r. 19 listopada 1994 r. poświęcenia kościoła dokonał biskup Jan Bernard Szlaga.
IX NIEDZIELA ZWYKŁA 2 czerwca 2024 roku
IX NIEDZIELA ZWYKŁA 2 czerwca 2024 roku

IX NIEDZIELA ZWYKŁA 2 czerwca 2024 roku

 1. W miesiącu czerwcu poświęconemu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podejmijmy jak najbardziej aktualne intencje Kościoła w Polsce, diecezji i parafii.
 2. Msze św. w oktawie Bożego Ciała z procesja od poniedziałku do czwartku o godz. 1700. W piątek w uroczystość N. Serca Pana Jezusa Msza św. o g. 930 i 1800. Nie będzie Mszy św. rano – we wtorek i czwartek.
 3. W I czwartek miesiąca rocznica Pobytu św. Jana Pawła II w Pelplinie – 1999 r.
 4. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od 1630 – 1700. W piątek od 1715 – 1800
 5. Biuro parafialne czynne w środę i czwartek po Mszy św. o g. 1700
 6. W czwartek odwiedziny chorych od godz. 900 !!!
 7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek przypada ,,Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów”. Msze św. o g. 930 i 1800 z procesją i obrzędem błogosławieństwa wianków. (W piątek dyspensa od pokarmów miesnych).
 8. W Parafii trwa peregryncja ikony Matki Boskiej Nieustającej Pomocy… W sali im. ks. Witolda Bieruta wyłożona jest lista dodatkowa dla tych, którzy chcieliby gościć Maryję. Wierni wyrażają zgodę na jednorazowe przetwarzanie ich danych przez Parafię.
 9. ,,Bóg zapłać” za ofiary duchowe i materialne na rzecz naszej Parafii, również na konto Parafii. Konto Parafii: 36 1020 1909 0000 3302 0174 6767.
 10. Do spłaty obłożonego granitem wejścia bocznego do naszej świątyni pozostało 13 tys. 800 zł. Ofiary można składać: na konto parafialne, w biurze lub w kopertach. Trwają też prace w przygotowaniu barierek na chór kościoła.
 11. W przyszłą niedzielę kolekta na cele gospodarcze.
 12. Dzisiaj zbiórka do puszek ,,Dzień Dziękczynienia” na kościół Opatrzności Bożej w Warszawie.
 13. WSD w Pelplinie zaprasza młodych mężczyzn, w tym tegorocznych maturzystów, którzy chcieliby jako kapłani służyć Bogu. Szczgóły plakat, str. Diecezjalna.
 14. Klaudia Szwaba Wolontariuszka wyjeżdżająca do Etiopii wraz z Siostrami z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego dziękuje Wiernym Parafii Borowo za hojne wsparcie (w ubiegłą niedzielę – zbiórka do puszek), na wyjazd.
 15. ,,Bóg zapłać” za przygotowanie i udział w procesji w Uroczystość Bożęgo Ciała: Dziewczynkom sypiącym kwiatki, Dziewczętom opiekującym się nimi, Mamusiom, Ministrantom, Lektorom, p. Organiście, Szafarzom Nadzwyczjnym Komunii Świętej, p. Kościelnemu z Małżonką, Matkom i Ojcom Różańcowym, Paniom i Panom niosącym chorągwie i baldachim, Dziewczynkom niosącym różaniec, Dzieciom komunijnym, Harcerkom, Wiernym za dekoracje trasy procesji i domów, Strażakom i Policji za zabezpieczenie trasy, p. Stefanowi Jażdżewskiemu. Podziękowania za cztery ołtarze na trasie: Wiernym z Dzierżążna, p. Plichta, p. Matea i p. Ptach. Wszystkim za obecność, za skupienie i modlitwę, za świadectwo wiary, tak bardzo dzisiaj potrzebne ,,Bóg zapłać”.

Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i tygodnia