Parafia została utworzona dekretem biskupa chełmińskiego Mariana Przykuckiego z mocą obowiązującą od dnia 10 stycznia 1982 r. W roku 1985 rozpoczęto budowę kościoła; kamień węgielny poświęcono 22 listopada 1987 r. 19 listopada 1994 r. poświęcenia kościoła dokonał biskup Jan Bernard Szlaga.
III Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2024
III Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2024

III Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2024

,,Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”

 1. Dzisiaj w Kościele powszechnym – Niedziela Słowa Bożego (od 2020) Czy czytam regularnie Pismo Święte, czy rozważam Słowo Boże, czy staram się nim żyć na co dzień? Czy sięgam do prasy katolickiej?
 2. Msze św. w tygodniu od poniedziełku do piątku o 830, w sobotę o 1800.
 3. ,,Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na WSD w Pelplinie.
 4. ,,Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na cele gospodarcze, na prąd…
 5. Wizyta duszpasterska – kolęda – tablice ogłoszeń i strona parafialna.
 6. W przyszłą niedzielę kolęda dla tych, którzy z różnych powodów nie mieli jej wcześniej. Prosimy zgłosić się po Mszy św. w zakrystii lub w tygodniu w biurze parafii. Początek kolędy w przyszłą niedzielę od godz. 1330. Bardzo przepraszam za zamieszanie kolędowe w ostatni czwartek. Teraz informacja kolędowa będzie brzmieć: Dzierżążno ul. Zadurskiego strona lewa od początku do końca z nowymi zabudowaniami. Dzierżążno ul. Zadurskiego, strona prawa od początku do końca z nowymi zabudowaniami.
 7. Biuro parafialne czynne w poniedziełek od 1730 – 1830.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. ,,Pielgrzym”. 
 9. Dzisiaj ,,Dzień Babci” jutro ,,Dzień Dziadka”. Organijmy naszych Seniorów wdzięczną modlitwą a kochanych Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bażemu.
 10. W minioną środę na chórze kościoła podjęto kolejne prace – nowa drewniana modrzewiowa podłoga (50 m2). Prace trwały trzy dni, od rana do wieczora. ,,Bóg zapłać” p. Justynie i Zenonowi Lis, p. Mirosławowi i Wojciechowi Kąkol. Materiał, deski i wykładzinę zakupili, obrobili i zamontowali wymienieni dobrodzieje. W imieniu Parafian i własnym za ten wielki dar materialny i wkład pracy płynące z serca ,,Bóg zapłać”.
 11. W piątek 26 stycznia w naszym kościele o godz. 1800 koncert kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży, pt. ,,Kolęda nadziei”. Serdecznie zaprasza Stowarzyszenie dla Borowa oraz Instytut Pamięci Narodowej. Wystąpią dzieci i młodzież, między innymi uczniowie Szkoły Podstawowej w Dzierżążnie,
 12. W przyszłą środę – 31stycznia peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w Borowie od 800 – 845, następnie Msza św. 
 13. Od wtorku do czwartku są wolne intencje mszalne o godz. 830 rano.
 14. 2 marca w sobotę o godz. 1100 młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przyjmie ten sakrament.
 15. ,,Bóg zapłać” Wiernym za dary modlitwy i dary matrialne… 

Nr konta PKO BP SA 36 1020 1909 0000 3302 0174 6767

Parafianom Gościom Turystom życzymy dobrego tygodnia